Duyurular

21 Ağustos 2017 PAZARTESİ günü Yaz Okulu Vize Mazeret Sınavı   Saat 10.00'da,  Final Mazeret Sınavı Saat 13.00 de Yapılacaktır. 

 

2017 – 2018 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ DANIŞMANLIKLARI

GAZETECİLİK BÖLÜMÜ

SINIF

ÖĞRETİM

DANIŞMAN

1.Sınıf

Örgün

Arş.Gör.Başak ÖZÇARIKÇI

1.Sınıf

II. Öğretim

Arş.Gör.Başak ÖZÇARIKÇI

2.Sınıf

Örgün

Arş.Gör.Neslihan YOLCU

2.Sınıf

II.Öğretim

Arş.Gör.Neslihan YOLCU

3.Sınıf

Örgün

Arş.Gör.Şefika YURDAKUL

3.Sınıf

II.Öğretim

Arş.Gör.Şefika YURDAKUL

4.Sınıf

Örgün

Arş.Gör.Dileknur CEYLAN

4.Sınıf

II.Öğretim

Arş.Gör.Dileknur CEYLAN

5-6-7 (Uzatmalı Öğrenciler)

Örgün

Arş.Gör.Başak ÖZÇARIKÇI

5-6-7 (Uzatmalı Öğrenciler)

II. Öğretim

Arş.Gör.Başak ÖZÇARIKÇI

 

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜ

SINIF

ÖĞRETİM

DANIŞMAN

1. SINIF

Örgün

Arş. Gör. Yusuf Bahadır DOĞRU

1. SINIF

II. Öğretim

Öğr.Gör. Dr. Meral ÇAKIR

2. SINIF

Örgün

Arş.Gör. Tülay YAZICI

2.  SINIF

II. Öğretim

Öğr.Gör. Tümay MERCAN

3. SINIF

Örgün

Arş.Gör. Deniz KEBA EKİNCİ

3.  SINIF

II. Öğretim

Arş. Gör. Zeynep Benan DONDURUCU

4. SINIF

Örgün

Arş. Gör. Yusuf Bahadır DOĞRU

4.  SINIF

II. Öğretim

Arş.Gör. Dr. Banu KÜÇÜKSARAÇ

5-6-7 (Uzatmalı Öğrenciler)

Örgün

Arş.Gör. Gülden ÖZKAN

5-6-7 (Uzatmalı Öğrenciler)

II. Öğretim

Arş.Gör. Gülden ÖZKAN

 

RADYO SİNEMA VE TELEVİZYON BÖLÜMÜ

SINIF

ÖĞRETİM

DANIŞMAN

1. SINIF

ÖRGÜN

Arş. Gör. Emel ATEŞÇİ

1. SINIF

II. ÖĞRETİM

Arş. Gör. Emel ATEŞÇİ

2. SINIF

ÖRGÜN

Arş. Gör. A. Murat VARLI

2. SINIF

II. ÖĞRETİM

Arş. Gör. A. Murat VARLI

3. SINIF

ÖRGÜN

Arş. Gör. Gözde İSLAMOĞLU

3. SINIF

II. ÖĞRETİM

Arş. Gör. Gözde İSLAMOĞLU

4. SINIF

ÖRGÜN

Arş. Gör. Seda ERGÜL

4. SINIF

II. ÖĞRETİM

Arş. Gör. Seda ERGÜL

Eski Yönetmeliğe Tabi öğrenciler, YGS,ÇAP, DGS

I.  ve II. Öğretim

Arş. Gör. İremcan GÜNGÖR

 

GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ

SINIF

ÖĞRETİM

DANIŞMAN

1. SINIF

ÖRGÜN

Öğr. Gör. Nihan DÖNMEZ

2. SINIF

ÖRGÜN

Arş. Gör. Eylül ALTUNDAŞ

3. SINIF

ÖRGÜN

Arş. Gör. Beril DİLCAN

4. SINIF

ÖRGÜN

Arş. Gör. Aslı İGİT

5. SINIF

ÖRGÜN

Yrd. Doç. Dr. Kerim KARAGÖZ

6. SINIF

ÖRGÜN

Yrd. Doç. Dr. Yusuf BUDAK

7, 7+1, 7+2. SINIF

ÖRGÜN

Öğr. Gör. Nihan DÖNMEZ

 

REKLAMCILIK BÖLÜMÜ

SINIF

ÖĞRETİM

DANIŞMAN

1. SINIF

ÖRGÜN

Prof. Dr. Mehmet Cem PEKMAN

2. SINIF

ÖRGÜN

Yrd. Doç. Dr. Akın DEVECİ

3. SINIF

ÖRGÜN

Yrd. Doç. Dr. Gamze YETKİN CILIZOĞLU

4. SINIF

ÖRGÜN

Doç. Dr. Emel KARAGÖZ

5. SINIF

ÖRGÜN

Yrd. Doç. Dr. Akın DEVECİ

6, 7, 7+1 SINIF

ÖRGÜN

Yrd. Doç. Dr. Akın DEVECİ

 

 

Fakültemize 2017 - 2018 Eğitim - Öğretim yılı Yurtiçi ve Yurtdışı Kurumlararası ve Kurumİçi Başarıya Dayalı Yatay Geçiş (Akademik Genel Not Ortalaması) ile başvuru yapan öğrencilerin Bölüm Başkanlıklarınca yapılan incelemeler sonucunda sonuç listeleri aşağıda duyurulmuştur.

Kayıt esnasında herhangi bir evrak gerekmemektedir.

Önemle duyurulur.

Kesin Kayıt Tarihleri: 14 - 18 AĞUSTOS 2017

Yedek Kayıt Tarihleri: 22 - 24 AĞUSTOS 2017

1-) E-devlet ve KOÜ Online Kayıt Sistemi Üzerinden Gelmeden Kayıt E-devlet üzerinden yapılacak olan e-kayıtlar 11-16 Ağustos 2017 ve Üniversitemiz web sayfası üzerinden yapılacak olan online kayıtlar, 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. İnternet üzerinden E-kayıt veya Online kayıt yapan öğrencilerimizin Üniversitemize gelmelerine gerek bulunmamaktadır. Web sayfamız üzerinden online kayıt işleminizi 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında http://ogr.kocaeli.edu.tr/koubs/ekayit/index.cfm bağlantısı kullanılarak yapılabilecektir. Online kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının yanı sıra cilt no, aile sıra no ve sıra no bilgilerini kullanmaları gerekecektir. (Yeni T.C. kimlik kartı sahibi öğrencilerimize önemle duyurulur)

2-) Gelerek Kayıt Aşağıda belirtilen Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının ilgili programlarına kayıt yapacak öğrencilerin 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında şahsen kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Tıp Fakültesi (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)

Spor Bilimleri Fakültesi (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)

Sağlık Bilimleri Fakültesi (Yalnızca Ebelik ve Hemşirelik Programları tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)

Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir. Yalnızca İlk ve Acil Yardım Programında ÖSYM Klavuzunda Bakınız 233’de belirtilen şartları sağladığına dair Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)

Kartepe Atçılık MYO (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)

Yahya Kaptan MYO (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)

Hereke MYO (Yalnızca Özel Güvenlik ve Koruma Programı ÖSYM Klavuzunda Bakınız 273’da belirtilen şartları sağladığına dair Sağlık Kurulu Raporu getirecektir.)

İzmit MYO (Yalnızca Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı ÖSYM Klavuzunda Bakınız 116’da belirtilen şartları sağladığına dair Sağlık Kurulu Raporu getirecektir.)

Denizcilik Fakültesi (Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur Raporu” getirilecektir.) Karamürsel MYO (Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı, Gemi Makinaları İşletme Programı ve Deniz Liman İşletme Programı öğrencileri Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur Raporu” getirecektir)

Diş Hekimliği Fakültesi (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi (tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu getirilecektir.)

Öğrencileri kayıt esnasında branşa göre tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden Sağlık Kurulu Raporu veya Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğü’nden “Gemi Adamı Olur Raporu” getireceklerinden 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında şahsen müracaat edeceklerdir.

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuarı öğrencileri Özel Yetenek Sınavı ile kabul edildiğinden kayıtlarını 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında kayıt birimine şahsen müracaat edeceklerdir.

Not-1 : İkinci Öğretim Programlarına yerleşen öğrenciler, öğrenim harç ücretlerini 06-12 Eylül 2017 tarihleri arasında öğrenci numaralarıyla Türkiye İş Bankası Şubelerinden gişelerden yatıracaklardır.

Not-2 : Kayıt tarihlerinde ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan, bütünleme veya tek ders sınavına girecek olan adayların kayıt tarihlerinde geçici kayıtları alınacaktır. 29 Aralık 2017 tarihine kadar ortaöğretim kurumlarından mezun olduklarına ilişkin belgeyi ibraz edemeyen öğrencilerin kayıtları silinecektir.

Kayıt Yenileme 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenimine devam eden öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri Güz Yarıyılında 05 - 12 Eylül 2017 tarihleri arasında; Bahar Yarıyılında 29 Ocak - 06 Şubat 2018 tarihleri arasında İnternet ortamında Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılır.

Öğrenci alması gereken dersleri seçtikten ve harcını yatırdıktan sonra seçilen dersler Danışmanı tarafından İnternet üzerinden onaylanır.

NOT: Bölüm veya Program Başkanlıklarınca, tüm öğrenciler için bir öğretim elemanı danışman olarak seçilir. Öğrenci, devam edeceği dersleri sorumlu olduğu öğretim planına uygun olarak ve danışmanının önerileri doğrultusunda seçer. Öğrenci, Ders alma işlemini ve danışman onayını internet ortamında yaparak kayıt işlemlerini tamamlamış olur. (Ders seçme işlemi için belirlenen tarihler arasında Katkı Payını yatırmayan ve/veya Ders Seçme işlemini yapmayan öğrenciler için Öğrenci Bilgi Sistemi belirtilen süreler akabinde kapatılacağından, daha sonra hiç bir surette ders seçme işlemi yaptırılmayacaktır.) Öğrencilerin seçebileceği haftalık ders saati sayısının üst sınırı Üniversite Senatosunca belirlenir. İlk kez alınacak dersler ile tekrar edilen derslerin toplam saati bu sayıyı aşamaz. Derse yazılma sırasında çakışma olması halinde, önceki yarıyıllara ait dersler alınmalıdır. Öğrenciler, akademik takvimde belirtilen süre içinde kayıtlı olduğu derslerin bir kısmını veya tamamını danışmanlarının onayı ile bırakabilirler. Hazırlık sınıfına ve birinci sınıfa yeni kayıt olan öğrenciler, güz ve bahar yarıyılı derslerinin tamamını, derse yazılmalarına gerek kalmaksızın alırlar.

Ders Ekleme – Bırakma, Geç Kayıt 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Kocaeli Üniversitesinde öğrenimine Güz Yarıyılında devam eden öğrencilerin ders ekleme – bırakma ve geç kayıt işlemleri 11 - 15 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Kocaeli Üniversitesinde öğrenimine Bahar Yarıyılında devam eden öğrencilerin ders ekleme – bırakma ve geç kayıt işlemleri 05 - 09 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Önemle duyurulur.

Sayın,

2017 ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına göre Üniversitemize kayıt hakkı kazanan yeni öğrencilerimizin kayıt işlemlerine ilişkin bilgilendirilme içeren belge ekte sunulmuştur.

SAYIN,

2016 -2017 YILI BAHAR YARIYILI BAŞARISINA GÖRE %10'A GİRMEYE HAK KAZANAN ÖĞRENCİLERİN LİSTESİ EKTE SUNULMUŞTUR.

 

" FAKÜLTEMİZDE ZORUNLU STAJ OLMADIĞI HALDE ÖĞRENCİLERİMİZİN KENDİLERİNİ YETİŞTİRMELERİ AMACIYLA EK LİSTEDE KİMLİĞİ YAZILI ÖĞRENCİLERİMİZİN 2016 - 2017 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI TEMMUZ VEYA AĞUSTOS AYLARINDA 1 AY  SÜRE İLE İSTEĞE BAĞLI OLARAK STAJ YAPMALARI UYGUN DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.

 

 

 

STAJLARI KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLERİMİZİN STAJ YAPACAĞI KURUMA GÖTÜRMEK ÜZERE "İSTEĞE BAĞLI STAJ FORMU" BİR SURETİNİ BÖLÜM SEKTERLERİMİZDEN,  "İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ" (GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜ HALDE) MUHASEBE BİRİMİMİZDEN TEMİN EDİLEBİLİR.  ÖNEMLE DUYURULUR.

 

DEKANLIK

Radyo Atölyesi Üniversitemiz Personeli İçin Çalışmalara Başladı.

 

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü bünyesinde faaliyet 

 

gösteren Radyo Atölyesi çalışmalarına 2016-2017 eğitim yılında da devam ediyor. 

 

Üniversitemiz öğretim üye ve elemanlarından radyo yayıncılığına ilgi duyanlar için  her yıl 

 

yaptığımız çağrıyı bu yıl da tekrarlıyoruz. 

 

Radyo Atölyesi, her eğitim yılında olduğu gibi 2016-2017 eğitim yılında da İletişim Fakültesi 

 

Radyo Televizyon Sinema Bölümü öğrencilerinin uygulama deneyimlerini geliştirmenin 

 

yanında Kocaeli Üniversitesi Personeli'ne bu alanda kendilerini geliştirebilmeleri için fırsatı 

 

sağlamayı hedefliyor. 

 

Sonbahar yayın dönemi ile 2016-2017 programlı yayın yılına başlayan  Radyo K.İ 

 

faaliyetlerine paralel olarak yürütülecek atölye çalışmalarında radyo yayıncılığını öğrenmek 

 

ve bunu bir hobi olarak yürütmek isteyen siz saygıdeğer akademisyenlerimiz için, radyo 

 

yayıncılığı hakkında eğitim ve seminerler verilmesi, radyomuz yayın akışında yer almak 

 

isteyen üniversite personelimizin kültür-sanat, ekonomi, sağlık, müzik ve diğer program 

 

türlerinde programlar yapabilmesi için uygun koşulların hazırlanması Radyo Atölyemiz ve 

 

Radyo K.İ. için büyük önem taşımaktadır. 

 

Kocaeli'nin en çok dinlenen yabancı müzik istasyonu olan Radyo K.İ. FM 94.8 frekansında il 

 

genelinde ve www.radyoki.net internet adresi üzerinden tüm dünyada dinlenebilmektedir.

 

Eğer siz de radyo yayıncılığına ilgi duyuyorsanız ve karasal olarak Kocaeli, internet üzerinden 

 

tüm dünyaya yayın yapan radyomuz yayınlarında program yapmak istiyorsanız, siz 

 

saygıdeğer personelimizi de radyo atölyesi çalışmalarımıza bekliyoruz. 

 

Atölye çalışmalarımız ile ilgili olarak Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo 

 

Televizyon Sinema Bölümü'nden Arş. Gör. Emel Ateşçi ve Arş.Gör. Gözde İslamoğlu'na  

 

ulaşabilirsiniz. Bilgi için dahili telefon numarası ve e-posta adreslerimiz; 0262 303 1887

 

emelatesci@gmail.com, gozdeislamoglu@gmail.com

İLETİŞİM FAKÜLTESİ İRTİBAT TELEFONLARI AŞAĞIDA SUNULMUŞTUR.

 

GAZETECİLİK BÖLÜM SEKRETERİ: 303 18 38

GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜM SEKRETERİ : 303 18 47

REKLAMCILIK BÖLÜM SEKRETERİ :303 18 47

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜM SEKRETERİ: 303 18 17

RADYO TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜM SEKRETERİ : 303 18 62

ÖĞRENCİ İŞLERİ BÜROSU (Sadece İletişim Fakültesi öğrencileri için) : 303 18 37

FAKÜLTE SEKRETERİ : 303 18 04

DEKAN SEKRETERİ : 303 18 02

 

DEKANLIK

EUAMagna ChartaBatı Karadeniz Üniversiteleri Birliği

© Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi
Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi
41380, Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 18 01 / Belgegeçer: +90 (262) 303 18 03