Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Bölümümüzde Erasmus


 • Erasmus programı, Avrupalı yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.
 • Erasmus öğrenim hareketliliği, yükseköğretim kurumu öğrencilerinin bir akademik yıl içerisinde eğitimlerinin bir veya iki dönemini Avrupa Birliği üyesi bir ülkedeki anlaşmalı bir yükseköğretim kurumunda gerçekleştirmesidir. Hareketlilik faaliyetinin gerçekleştirilmesi için bölümünüzün Avrupa Birliği üyesi bir ülkedeki Erasmus Üniversite Beyannamesi (EÜB) sahibi bir yükseköğretim kurumundaki ilgili bölüm ile Erasmus İkili Anlaşması olması gerekir.
 • Programdan yararlanabilmek için gerekli olan minimum akademik ortalama önlisans ve lisans öğrencileri için 2.20/4.00, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 2.50/4.00'tür. Üniversitemizde Erasmus öğrenim hareketliliğinden yararlanacak öğrenciler için yılda bir kez başvuru ve seçim işlemleri uygulanmaktadır.
 • Bölümümüzün karşılıklı Erasmus değişim programını yürüttüğü üniversiteler; Gent University (Belçika), Porto University (Portekiz), Salamanca University (İspanya), Lund University (İsveç), Kassel University (Almanya),Zaragoza University (İspanya).
 • Erasmus Programı hakkında http://int.kocaeli.edu.tr/erasmus/ adresinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Erasmus Koordinatörü

  Dr. Öğr. Üyesi Kerim KARAGÖZ

  kkaragoz@kocaeli.edu.tr

  +90 (0262) 303 18 49

  +90 (0262) 303 18 03Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors