Gazetecilik Bölümü

Bölümümüzde Erasmus


 • Erasmus programı, Avrupalı yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.
 • Erasmus öğrenim hareketliliği, yükseköğretim kurumu öğrencilerinin bir akademik yıl içerisinde eğitimlerinin bir veya iki dönemini Avrupa Birliği üyesi bir ülkedeki anlaşmalı bir yükseköğretim kurumunda gerçekleştirmesidir. Hareketlilik faaliyetinin gerçekleştirilmesi için bölümünüzün Avrupa Birliği üyesi bir ülkedeki Erasmus Üniversite Beyannamesi (EÜB) sahibi bir yükseköğretim kurumundaki ilgili bölüm ile Erasmus İkili Anlaşması olması gerekir.
 • Programdan yararlanabilmek için gerekli olan minimum akademik ortalama önlisans ve lisans öğrencileri için 2.20/4.00, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 2.50/4.00'tür. Üniversitemizde Erasmus öğrenim hareketliliğinden yararlanacak öğrenciler için yılda bir kez başvuru ve seçim işlemleri uygulanmaktadır.
 • Bölümümüzün karşılıklı Erasmus değişim programını yürüttüğü üniversiteler; Technische Universität Ilmenau(Almanya) , Tallinna Ülikool(Estonya) , Vilniaus Universitetas (Litvanya), Uniwersytet Im. Adama Mickiewicza (Polonya),Jan Grodek State Vocational Academy (Polonya).
 • Erasmus Programı hakkında http://int.kocaeli.edu.tr/erasmus/ adresinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gazetecilik Bölümü Erasmus Koordinatörleri

  Prof. Dr. Emel Şerife BAŞTÜRK

  emelakca@kocaeli.edu.tr

  +90 (0262) 303 18 33


  Doç. Dr. Selma KOÇ AKGÜL

  selma.koc@kocaeli.edu.tr

  +90 (0262) 303 18 14


  Dr. Öğr. Üyesi Göktürk YILDIZ

  gokturk.yıldız@kocaeli.edu.tr

  +90 (0262) 303 18 30Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors