Hakkımızda

Hakkımızda

  • Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi, Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Ertuğrul Köroğlu’nun kurucu dekanlığında 1998 yılında Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik ve Radyo Televizyon Sinema bölümleri ile Hereke Yerleşkesi’nde eğitim-öğretim hayatına başladı. İlk yılında kayıtlı 81 öğrencisi bulunan fakültemiz, 2002-2003 eğitim öğretim yılında ikinci öğretim öğrencilerine de kapılarını açtı. Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan Görsel İletişim Tasarımı ve Reklamcılık Bölümleri ise ilk öğrencilerini 2005 yılında kabul etti.
  • 2004 yılında Umuttepe Yerleşkesi’ne taşınan fakültemiz, bugün 2750 öğrencisi, akademik ve idari personeli ile geniş bir aileye ev sahipliği yapmaktadır.
  • Kocaeli Üniversitesi Haber Merkezi (KOUHA), Genç Açı uygulama gazetesi, Dilovası’ndan Adapazarına kadar yayın yapmakta olan RadyoKİ, Reklamcılık bölümü uygulama ajansı KORAJ, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’ne bağlı HİT Atölye, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin uygulama birimi GİT Atölye, Radyo Televizyon ve Sinema bölümüne bağlı Film Atölyesi ve Televizyon Atölyesi, ayrıca Kamuoyu Araştırmaları Birimi, Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi, İletişim Çalışmaları Atölyesi ile öğrencilerimiz derslerde edindikleri bilgi ve becerileri üniversitede ve kamuya açık düzenlenen çeşitli etkinliklerde gösterme olanağı bulmaktadırlar.
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım (örgün ve ikinci öğretim), Radyo Televizyon ve Sinema, İletişim Bilimleri ve Gazetecilik Anabilim Dallarında tezli yüksek lisans, İletişim Tasarımı ve Bilişim Teknolojileri Anabilim Dalında tezsiz yüksek lisans programları ile İletişim Bilimleri ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dallarında doktora programları ile lisansüstü eğitim verilmektedir.
  • Fakültemiz, çağımızın mesleği iletişim alanında büyük başarılara imza atacak bireysel yetenek ve nitelikleri zengin, kültürel birikimi toplumsal olguları kolaylıkla yorumlayabilecek, duyarlı, bireysel ve toplumsal haklara saygılı, vizyonu geniş, teknik bilgi donanımını sürekli geliştirme eğilimine sahip iletişimciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors