Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Uygulama Alanları


RADYO K.İ.

2003 yılından beri, başta bölüm öğrencilerimiz olmak üzere radyoculuk mesleğine ilgi duyan, radyo teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm Kocaeli Üniversite öğrencilerine, bu alanda pratik bir deneyim imkânı sağlıyoruz

Radyo K.İ.’de, kuramsal radyoculuk eğitimini uygulama pratikleri ile birleştirerek, öğrencilerimizin yayıncılık becerilerini geliştirmelerine olanak sağlıyoruz.

Öğrencilerimize, radyoda program hazırlama ve sunma imkânı yaratarak, geleceğin radyocularının yetişmesine katkıda bulunuyoruz.

Radyo K.İ. bünyesinde, öğrencilerimizin özgün içerikler üretmelerini destekleyerek, yeteneklerini keşfederken deneyim kazanmalarını sağlıyoruz.

Fakültemizde ve üniversitemizde gerçekleştirilen etkinliklerin haberleştirilerek, üniversitemiz personeli, öğrencilerimiz ve Kocaeli halkına duyurumunda aktif bir görev üstleniyoruz.

Önemli gün ve haftalar için özel yayın akışları hazırlayarak; alanında uzman konukların katılımıyla, üniversitemiz ve kentimize katkı sunan, programlar yayınlıyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Radyo K.İ. Twitter: @RadyoKi

Radyo K.İ. Facebook: https://www.facebook.com/RadioKi/

Radyo K.İ. Instagram: radyoki

KOÜ TV

2015 yılında yayın hayatına başlayan KOÜ TV, ile öğrencilerimize geleneksel ve dijital yayıncılığın sürekli değişen gereksinimleri doğrultusunda, belgesel, tematik yayınlar ve haber gibi farklı program türlerinde uzmanlaşma ve deneyim kazanma imkânı sağlıyoruz.

KOÜ TV’de, öğrencilerimizin aldıkları kuramsal eğitimi uygulama pratikleriyle harmanlamalarına katkıda bulunuyoruz.

Öğrencilerimizin temel yayıncılık türleri ve formatları konusunda deneyim kazanmalarını sağlıyoruz.

Öğrencilerimize hazırlayıp sundukları televizyon programları aracılığıyla sektöre yönelik pratik beceriler edinme olanağı sunuyoruz.

Üniversitemizin düzenlediği ve katıldığı etkinliklerin görüntülü haberlerini hazırlayarak, televizyonlara servis edilmelerinde görev alıyoruz.

Üniversitemizin, fakültelerin ve birimlerin tanıtımlarını yapıyoruz.

Bilimsel çalıştay ve söyleşi yayınları gerçekleştiriyoruz.

Konserler düzenliyoruz.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors