Haberler

GençAçı 20. Yılını Coşkuyla Kutladı


Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç Açı, 20. Yaşını İletişim Fakültesi fuaye alanında gerçekleştirdiği 20. yıl kokteyli ile kutladı.Gerçekleşen kokteyle, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gürsoy Değirmencioğlu ve fakültede yer alan birçok akademisyen katıldı. Kokteylde konuşma gerçekleştiren Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk konuşmasına GençAçı gazetesinin 20. Yılını kutlayarak başladı. 20 yılda çok hocanın ve öğrencinin gazeteye emek verdiğini söyleyen Baştürk, “Burada bir araya gelmek isteyen 20. yılını kutlamamızda bize destek olan öncelikle Dekanımız Nigar hocamıza ve bu etkinliği organize etmemizde destek olan Uzem birimimiz ve Yusuf Hocamıza da teşekkür etmek istiyorum. GençAçı gazetesinde ben Instagram’da paylaştım görenler görmüştür. Gazetenin İlk sayısının künyesinde ismim de varmış bunu görmek ayrıca çok mutlu edici bir şey, biz arşivi tararken bunu bulduk. Buradan çok sayıda hocamız gelip geçti ve bu gazeteye emek verdi. Bir kısmı emekli oldu bir kısmı şu anda başka kurumlarda görev yapmaya ve öğrenci yetiştirmeye devam ediyorlar” dedi.“Birlikte Üretmek Gerçekten Çok Keyifli”

Birlikte üretmenin çok keyifli ve güzel bir duygu olduğunu belirten Baştürk, “Demek ki öğrencilerimiz ile birlikte güzel işler yapmışız, üretmişiz ve geriye de bu anılar kalmış. Şimdi arşive baktığımızda bazen güldük, bazen duygulandık, kimler gelmiş geçmiş, çok sayıda ödül almışız, çok güzel isimleri gazetemizin sayfalarına konuk etmişiz. Ayrıca haber ajansımızda konuk olmuşlar ve söyleşiler yapmışlar. Burada mezunlarımız ya da hala mezun olmamış ama genç açıya çok emek vermiş, bizi bırakmak istemeyen öğrencilerimizi görüyorum sanıyorum onlar hiç ayrılmak istemiyorlar bizden. Sizlerle bir arada olmak çok keyifli iyi ki bu gazeteye emek verdiniz, iyi ki birlikte çalıştık. Nice 20. Yılları kutlamayı diliyorum, tekrar geldiğiniz için teşekkürler” diyerek sözlerini tamamladı.20. Yıl Pastası Kesildi

Öte yandan etkinlikte GençAçı gazetesinin bu güne kadar yayınlanan 75 sayının sergisi öğrenciler ve akademisyenler tarafından ilgiyle incelendi. Etkinlik GençAçı gazetesinin ürettiği haberin yer aldığı fotoğraf gösterimi ile devam etti. Genç Açı’ya emek vermiş ve mezun olmuş öğrencilerin gönderdiği videoların gösterimi ardından ise gazete ekibinin öğrencileri tarafından hazırlanan 20. yaş pastası, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki ile Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk tarafından kesildi. Etkinlik İletişim Fakültesi öğrencilerinden Nilüfer Balcı ve Fatih Sezer’in yaptığı müzik dinletisi ile sona erdi.


Haber: Orhan Mert Güzelahmetler


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors